Dor de mare, soare, înghețată și distracție cu aer de vacanță? În curând… 😉 Până mai visăm un pic la vară, hai să vedem cum a fost GROW Winter 2k17

The CITIES

• Am “cucerit” noi teritorii, astfel că ediția aceasta ne mândrim cu un număr record de 17 orașe: Arad, Alba Iulia, Bacău, Brașov, București, Călărași, Craiova, Cluj-Napoca, Gura Humorului, Oradea, Iași, Pitești, Reghin, Suceava, Tîrgu Mureș, Timișoara și Toplița.

The PEOPLE

• Marea GROWzăveală de iarnă a avut în prim-plan 1886 de elevi din 107 de licee, care au luat parte la ateliere fun și practice de dezvoltare personală.
  • Aroma de multiculturalitate a fost dată de 39 de tineri traineri veniți din țări ca Polonia, Pakistan, Brazilia, Afganistan, Cehia, Slovenia, Indonezia, Malaesya, Mexic, China, Nigeria, Algeria, Taiwan, dar și România.
  • O echipă entuziasmată de 15 Project Manageri Locali s-a asigurat că magia se întâmplă ca la carte, alături de echipa națională de coordonare.
  • 215 de elevi ambasadori au dat sfoară-n țară despre proiectul nostru vesel-nonformal și au făcut cunoscută comunitatea tinerilor GROWzavi.

The PLS

• În total, 1886 de ore au fost mai colorate, vesele și cu sens, datorită atelierelor GROW.
  • Participanții și-au explorat valorile, au învățat să comunice mai bine, să ofere feedback, să aibă un stil de viață sănătos, și-au exersat engleza și au dobândit mai multe încredere în ei.
  • Tinerii au aplicat lucrurile învățate la GROW printr-un Step Up inedit. În total, ei au organizat peste 80 de activități și evenimente cu impact pozitiv în comuntățile locale, demonstrând cât de ușor e să aduci zâmbete pe chipurile celor din jur.

• Sub numele de Community Challenges, ei au desfășurat activități de ecologizare, au vorbit cu elevii mai mici despre un stil de viață sănătos, au organizat evenimente caritabile și au strâns fonduri pentru grupuri dezavantajate, au implementat inițiative artistice, au organizat expoziții de artă, concerte, petreceri și au impulsionat oamenii să facă mișcare. Peste 3500 de persoane s-au bucurat de energia și entuziasmul acestor evenimente.

Asteptam cu nerăbdare alte initiative GROWzave!

PS: Înscrierile pentru GROW Summer 2k17 încep pe 1 aprilie! Și nu, nu e o păcăleală 😛