Ateliere de Valori pentru părinţi

Posted in Proiecte and tagged , ,

Noul atelier educational pentru parinti

Scoala de Valori impreuna cu Cabinetul Individual de Psihologie Clinica si Psihoterapie „In2constient” anunta un nou atelier educational pentru parinti. In cadrul unei zile interactive de discutii cu alti parinti si profesionisti (traineri si psihologi cu experienta), ne propunem sa raspundem la intrebarile cu care se confrunta parintii elevilor din ciclul gimnazial si liceal cum ar fi:

• cum ai putea sa faci o echipa impreuna cu copilul tau pentru a lua o decizie de studii si cariera potrivita pentru el/ea?
  • care sunt oportunitatile sau obstacolele legate de studiul si cariera copilului tau inRomania?
  • cum iti poti sprijini fiul/fiica cand este pus in fata alegerilor de viata?
  • cum poti gasi un limbaj comun si intelegere reciproca in relatia cu copilul tau?

Va invitam sa descoperiti solutii prin Atelierele de Valori construite special pentru parinti. Mai multe detalii si inscrieri aici.

Fă o investiţie de viitor și sprijină financiar tinerii ambițioși. Donează pentru educație!

2 Responses to "Ateliere de Valori pentru părinţi"