W3Schools.com
W3Schools.com
W3Schools.com style=
W3Schools.com

Recycling Squad - Mures

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Recycling Squad – Mures

May 6, 2017

Luăm inițiativa și facem o schimbare în cadrul comunității locale, încurajând alți tineri să participe alături de noi la un proces de ecologizare.  Ne întâlnim la Sediul Școala de Valori (str. Mihai Viteazul, nr. 62) în data de 6 mai, la ora 11:00 și vizionăm un material video pentru a înțelege exact impactul pe care îl are poluarea la nivel global. Apoi, fiecare participant primește materialele necesare acțiunii de ecologizare (saci, mănuși), ne împărțim pe echipe și trecem la treabă. Începând cu ora 12:00, fiecare echipă parcurge câte un traseu prestabilit și sortăm deșeurile din zonele respective.


Fă o investiţie de viitor și sprijină financiar tinerii ambițioși. Donează pentru educație!


Details

Date:
May 6, 2017
Event Category: