W3Schools.com
W3Schools.com
W3Schools.com style=
W3Schools.com

Identitatea noului membru secret Scoala de Valori este in final dezvaluita

Identitatea noului membru secret Scoala de Valori este in final dezvaluita

Posted in Scoala de Valori and tagged , | Leave a Comment

Cum echipa noastră se măreşte constant (proiecte noi, proiecte vechi, este o muncă solicitantă să creezi o comunitate de tineri responsabili care să schimbe în bine societatea), noi oameni frumoşi îşi fac apariţia în birou. Zvonuri despre un nou membru monden, deosebit, calificat în educaţia non-formală şi cu abilităţi în domenii diverse au început să apară, zvonuri ce sunt, ei bine, cât se poate de adevărate.

Până acum, oamenii din exterior au încercat să îi afle identitatea, voluntarii care au trecut prin birou au întrebat în stânga şi-n dreapta, singura informaţie care a fost dezvăluită fiind numele de cod – Iris. 

După aproape 2 săptămâni de muncă sub acoperire pentru echipa noastră, e timpul să facem cunoscută identitatea noii noastre colege faimoase şi mult aşteptate în cadrul comunităţii (în special feminine) SDV.

Iată profilul lui Iris, prezentat după bunul ei plac, fără niciun comentariu adăugat suplimentar din partea autorului:

Top 3 trăsături definitorii: divă, răsfăţată, ştiu întotdeauna ce vreau

Pasiune: dorm… cam 18 ore pe zi

Culoarea părului: gri, îmi place să fiu în trend cu tendinţele actuale

Care a fost motivul pentru care ai ales Şcoala de Valori? Eu nu am dat niciun interviu, ei m-au ales pe mine. 🙂

Deci nu ai mai auzit de Şcoala de Valori înainte? Ohh, ba da! Mă căutau de ceva timp. Departamentul de Comunicare a tot încercat să ma abordeze, să dea de mine şi să mă aducă la birou. Fetele alea tot spuneau ceva despre schimbarea atmosferei în birou. Aparent, orice e posibil atunci când îţi doreşti ceva cu adevărat. Şi când arăți aşa bine ca mine, bineînţeles.

Defect profesional: Hmm, îmi place să urmăresc lucruri! Aaa, şi mai e ceva, sunt destul de pretenţioasă în ceea ce priveşte oamenii din jurul meu. Sper să înteleagă şi omuleţii aştia asta odată!

Mâncare preferată: pot spune că urmez o dietă echilibrată datorită colegilor mei… deşi dacă ar fi să aleg, fiecare prânz la birou ar consta în lactate şi KFC!

Ce impact ai avut asupra colegilor tăi până acum? Asta e o întrebare bună. Nu vreau să mă laud, dar le-am învăţat pe fete cum să meargă pe podium şi să aibă grijă de unghii şi păr, iar pe băieţi că o fată poate face legea în birou oricând are ea chef.

Credem că e momentul să arătăm tuturor cum arăţi. Ce zici, eşti pregătită? Mmmmbinee, doar dacă mă mângâi pe spate după!

iris sdv (1)

Dă mai departe!

Fă o investiţie de viitor și sprijină financiar tinerii ambițioși. Donează pentru educație!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *