Clasa Viitorului

Google Suite for Education și Microsoft Office 365 A1 sunt gratuite pentru toate instituțiile educaționale. Include toate aplicațiile cunoscute (Drive, Docs, Sheets, Slides, Word, Excel, PPT, One Drive), dar și câteva aplicații care vă sunt utile acum mai mult ca niciodată: Cloud Search, Contacts, Groups, Classroom, Meet, Jamboard, Sites, #MicrosoftTeams, Forms sau OneNote!

Dacă ești director școală sau profesor și vrei ca școala să beneficieze gratuit de pachetul de licențe Clasa Viitorului completează formularul de mai jos:

Formular Microsoft Office 365 A1

Prin transmiterea datelor solicitate, declar că am citit și sunt de acord cu Termenii și condițiile de prelucrare a datelor cu caracter personal în scopul configurării și activării pachetului de licențe "Clasa viitorului" pentru școală.

Partener

Sesiuni înregistrate

Sesiunile pot fi înregistrate pentru vizualizate offline.

Acces gratuit către pachetul de licențe Clasa Viitorului

Accesați toate aplicațiile Google Suite for Education și Microsoft Office 356 A1 cu ajutorul unui cont de tipul prenume.nume@domeniulscolii.ro

Cu ajutorul său profesorii:

- pot livra cursuri online
- se pot conecta video cu elevii
- pot încărca resurse educaționale
- pot interacționa cu elevii folosind tabla digitală dar și in scris, audio sau video
- pot revizui temele cursanților si pot oferi sugestii în timp real
- pot partaja ecranul, astfel încât copiii să vadă ceea ce profesorii scriu etc.

Cu ajutorul său elevii pot:

- accesa de oriunde conținutul pentru studiu și temele
- colabora cu alți elevi
- interacționa cu profesorii
- transfera temele online etc.