Angajăm student sau absolvent în domeniul economic pentru postul de Contabil Junior, program full-time, perioadă nedeterminată.

Dacă eşti o persoană responsabilă, atentă la detalii, cu dorință de a învăța și de a se perfecționa în domeniul financiar-contabil, trimite-ne CV-ul tău la adresa de e-mail: recrutare@scoaladevalori.ro până la data de 20 mai 2019.

Activităţi şi responsabilităţi principale:

  • Înregistrarea documentelor contabile (facturi, chitanţe, deconturi de cheltuieli etc) în softul de contabilitate sub îndrumarea contabilului-șef;
  • Efectuarea plăţilor;
  • Arhivarea documentelor contabile;
  • Menţinerea relaţiei cu instituţiile de stat;
  • Verificarea corespondenţei dintre jurnalele de cumpărări şi vânzări cu documentele fizice.

Beneficii:

  • Mediu de lucru plăcut într-un birou situat central (5 minute de M. Piaţa Victoriei);
  • Sprijin şi înţelegere din partea colegilor de echipă;
  • În prima lună vei avea parte de un plan de învăţare în domeniul financiar/economic;
  • Posibilitatea de a căpăta experienţă şi de a te dezvolta continuu participând la cursurile interne ale asociaţiei.

Informaţii cu privire la activitatea asociaţiei noastre se găsesc pe site-ul nostru: www.scoaladevalori.ro.