Later edit: Anunțul nu mai este valabil

Şcoala de Valori este în căutarea unui CONTABIL pentru o colaborare pe termen lung. Dacă eşti responsabil(ă), serios/serioasă şi organizat(ă), te atrage domeniul financiar şi reuşeşti cu uşurinţă să jonglezi cu cifrele, te invităm să citeşti în continuare descrierea poziţiei.

RESPONSABILITĂŢI

  • Asigură evidența contabilă a stocurilor, a relațiilor cu terții, a trezoreriei și evidența veniturilor și a cheltuielilor:
  • Contabilizează facturile emise pentru clienți;
  • Înregistrează încasările și plățile conform extrasului de cont;
  • Operează încasările și plățile în numerar conform registrului de casă;
  • Întocmește situații și rapoarte financiar-contabile și verifică corelarea acestora;
  • Realizează săptămânal lista facturilor emise și neîncasate și lista avansurilor disponibile în lei;
  • Înregistrează facturi de prestații furnizori interni;
  • Elaborează balanțe de verificare pentru clienți;
  • Operează avansurile din trezorerie conform deconturilor;
  • Introduce plățile pentru salarii, furnizori etc.;
  • Realizează liste de avansuri din trezorerie;
  • Întocmește diverse situații manageriale solicitate de management.

CERINŢE

  • Minim 2 ani experienţă în domeniul financiar, din care cel puţin 1 an în contabilitate;
  • Absolvent(ă) de studii superioare de profil economic (de preferat Finanţe-Bănci sau Contabilitate);
  • Capacitate de analiză şi sinteză;
  • Abilităţi de organizare şi orientat către soluţionarea problemelor
  • Atenție la detalii, având capacitatea de a lucra cu cifre;
  • Adaptabilitate la sarcini de lucru schimbătoare, la situaţii de criză;
  • Abilităţi da a gestiona simultan mai multe sarcini;
  • Capacitate de decizie şi asumarea responsabilităţii;
  • Competențe de management, dar și de lucru în echipă;
  • Cunoştinţe avansate: Microsoft Office, Google Drive;
  • Cunoașterea softului ERP constituie un avantaj.

ALTE INFORMAŢII

  • Tip job: full-time, perioadă nedeterminată;
  • Locaţie: Bucureşti (sediu central);
  • Îţi oferim posibilitatea de a te dezvolta într-un mediu activ şi a-ţi pune amprenta în proiecte inedite;
  • Vei face parte dintr-un mediu de lucru dinamic şi dintr-o echipă faină;
  • Vei avea ocazia de a învăţa toate procesele şi activităţile unui departament financiar.

Dacă eşti interesat(ă), trimite un mail la adresa andreea.dinu@scoaladevalori.ro cu un CV actualizat. În cazul în care te potriveşti, vei primi un răspuns din partea noastră în cel mai scurt timp posibil.

*Prin trimiterea CV-ului sunteți de acord cu termenii și condițiile disponibile aici