Căutăm un coleg/ o colegă pentru poziția de Grants Writer, full time, la sediul nostru din București, care să valorifice oportunitățile de finanțare prin proiecte faine.

Abilități & experiență (de preferat):

  • Studii superioare finalizate cu diplomă de licență;
  • Cunoașterea limbii engleze la un nivel avansat (scris și citit);
  • Participarea anterioară la programe finanțate de Erasmus sau de alte organizații nonguvernamentale de tineret – reprezintă un avantaj;
  • Experiență în managementul proiectelor educaționale;
  • Interes pentru dezvoltarea personală şi profesională proprie;
  • Pasiune pentru scriere: bloguri, publicații etc.
  • Cunoştinţe medii: MS Office, Google, Google Drive;
  • Persoană ordonată şi structurată;
  • Atenţie la detalii, meticulozitate, gândire critică și coerență în exprimarea scrisă și verbală;
  • Adaptabilitate la sarcini de lucru schimbătoare și deadline-uri scurte;
  • Spirit creativ, inovator şi proactivitate;
  • Atitudine pozitivă, cooperare.

Descrierea jobului:

  • Analizează și selectează noi oportunități de finanțare în acord cu nevoile și obiectivele organizației;
  • Administrează și actualizează baza de date corespunzător noilor oportunități de finanțare;
  • Conturează ideea de proiect și se asigură că aceasta este viabilă din toate punctele de vedere: legislativ, financiar, impact scontat;
  • Redactează cererile liniilor de  finanțare, în acord cu nevoile asociației;
  • Propune strategia de implementare a activităților viitorului proiect conform liniei de finanțare;
  • Redactează capitolele și anexele din cererea de finanțare, respectând forma și limbajul de specialitate necesar;
  • Elaborează scrisori de finanțare către posibili sponsori;
  • Oferă consultanță în etapa de implementare.

Alte informații

  • Vei contribui la dezvoltarea educației în rândul tinerilor și al adolescenților din România, prin extinderea capacității organizației;
  • Ne dorim să colaborăm pe termen lung, astfel că sprijinim dezvoltarea ta profesională și personală prin asigurarea unor ateliere interne de soft skills;
  • Oferim un mediu de lucru dinamic, echipă faină, formată din specialiști în diverse domenii și, nu în ultimul rând, posibilitatea de a veni cu inițiative și idei curajoase;

Dacă eşti o persoană responsabilă, organizată, creativă și pasionată de strategie, trimite-ne CV-ul tău însoțit de o scrisoare de motivație la adresa de email recrutare@scoaladevalori.ro până la data de 30 iulie 2019.