W3Schools.com

JOB: Manager Proiect in Scoala de Valori

Posted in Scoala de Valori and tagged , | Leave a Comment

Ne mărim echipa! Căutăm masterand sau absolvent de studii superioare pentru postul de Manager Proiect, program full-time.

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate cu diplomă de licență;
  • Experiența în managementul proiectelor educaționale din sectorul ONG reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe operare PC (Microsoft Office: Word, Excel, Powerpoint)
  • Orientat spre găsirea soluților și rezolvarea problemelor;
  • Cunoștințe de micromanagement;
  • Capacitatea de a scrie și de a transmite corect și coerent textele solicitate;
  • Abilități de prezentare și comunicare în public;
  • Entuziasm, dorință de dezvoltare continuă prin învățare activă;
  • Punctualitate, seriozitate, perseverență, creativitate, atenție la detalii, deschidere, inițiativă și flexibilitate;
  • Capacitatea de a lucra în echipă;
  • Abilități de agumentare și gândire critică;
  • Atitudine orientată către clienți și obținerea de rezultate;
  • Aptitudini de negociere, planificare, supervizare, analiză, control și implementare;
  • Motivație crescută pentru asumarea deciziilor în vederea creșterii performanței.
  • Disponibilitate pentru deplasări în afara Bucureștiului

Descrierea jobului

Sarcini și responsabilități:

  • Stabilește și menține legătura atât cu partenerii, cât și cu beneficiarii proiectului;
  • Asigură comunicarea cu instituțiile de învățământ alături de care încheie contracte de colaborare;
  • Stabilește obiectivele și strategia proiectului împreună cu Program Managerul;
  • Elaborează Fișa Proiectului și Calendarul de activități;
  • Organizează și gestionează întâlnirile agile în cadrul echipei de proiect;
  • Planifică, organizează și monitorizează activitățile pe proiect în acord cu obiectivele setate inițial;
  • Redactează materialele privind implementarea proiectului;
  • Gestionează bugetul proiectului și operațiunile financiare aferente proiectului, sub supervizarea departamentului financiar/ contabil;
  • Asigură o promovare optimă a proiectului;
  • Prioritizează eficient efectuarea sarcinilor cu scopul îndeplinirii obiectivelor stabilite pe proiect;
  • Răspunde la solicitările beneficiarilor, partenerului și finanțatorului;
  • Este prezent în întâlnirile cu beneficiarii pentru a identifica sau pentru a înțelege mai bine nevoile lor;
  • Colaborează cu departamentele suport în vederea realizării rapoartelor de evaluare a proiectului, cu scopul de a crește vizibilitatea acestuia și de a evidenția impactul;

Alte informații

  • Vei contribui la dezvoltarea educației în rândul tinerilor și al adolescenților din România;
  • Ne dorim să colaborăm pe termen lung, astfel că sprijinim dezvoltarea ta profesională și personală prin asigurarea unor ateliere interne de soft skills;
  • Oferim mediu de lucru dinamic, echipă faină constituită de specialiști din diverse domenii și ,nu în ultimul rând, posibilitatea de a avea un program flexibil;

Dacă eşti o persoană responsabilă, organizată și orientată spre găsirea soluțiilor, trimite-ne CV-ul tău însoțit de o scrisoare de motivație la adresa de email recrutare@scoaladevalori.ro până la data de 20 noiembrie 2019.

Dă mai departe!

Fă o investiţie de viitor și sprijină financiar tinerii ambițioși. Donează pentru educație!