W3Schools.com

JOB: JR IT Support

Posted in Scoala de Valori and tagged , | Leave a Comment

Asociaţia Şcoala de Valori cu sediul în Bucureşti îşi măreşte echipa!
Căutăm coleg/ă cu solide cunoștințe în domeniul IT care să asigure suport tehnic colegilor din echipă, program full-time, perioadă nedeterminată.

Candidatul ideal

  • Experiență în activități similare de minim 6 luni;
  •  Cunoștințe sisteme hardware și software;
  •  Cunoștințe de instalare, configurare e-mailuri si troubleshooting sisteme de operare Windows;
  • Abilități de organizare și prioritizare a activităților;
  • Interes pentru dezvoltarea și actualizarea cunoștințelor din domeniul IT;
  • Persoană structurată, meticuloasă, atentă la detalii și dedicată activităților;
  • Atitudine pozitivă, proactivă și colaborativă;
  • Capacitate de lucru în echipă și abilități de relaționare;
  • Conduită etică și confidențialitate ;
  • Adaptabilitate la sarcini de lucru schimbătoare și deadline-uri scurte.

Descrierea jobului:

  • Asigură evidența utilizării echipamentelor IT din patrimoniul organizației, printr-o bază de date actualizată în timp real;
  • Este responsabil/ă de mentenanța laptopurilor, echipamentelor de lucru și updatarea sistemelor de operare;
  • Susține activitatea de achiziții a echipamentelor dispozitivelor și consumabilelor IT;
  • Este responsabil de buna funcționare a imprimantelor, întreținere, reparații periodice, cumpararea/schimbarea cartușelor, asigurând funcționarea permanentă;
  • Identifică și instalează aplicațiile software necesare pentru sisteme tip tele- sau video- conferințe și se asigură că sunt funcționale;
  • Asigură implementarea sistemelor și procedurilor GDPR elaborate de DPO prin distribuirea credentialelor de acces la resurse, configurarea laptop-urilor conform procedurilor interne.

Beneficii:

  • Mediu de lucru plăcut într-un birou situat în apropiere de Calea Floreasca ;
  • Sprijin şi înţelegere din partea colegilor de echipă;
  • Posibilitatea de a căpăta experienţă şi de a te dezvolta continuu participând la cursurile interne ale asociaţiei.

Dacă eşti o persoană proactivă, responsabilă și organizată, trimite-ne CV-ul tău  la adresa de email recrutare@scoaladevalori.ro până la data de 09 septembrie 2019. Menționăm faptul că, dacă CV-ul tău va fi selectat, va urma un interviu telefonic.

Informaţii cu privire la activitatea asociaţiei noastre se găsesc pe site-ul nostru: https://scoaladevalori.ro/.

Dă mai departe!

Fă o investiţie de viitor și sprijină financiar tinerii ambițioși. Donează pentru educație!