W3Schools.com
W3Schools.com
W3Schools.com
W3Schools.com

Make yourself happen!

Perioada de înscriere la acest proiect s-a încheiat.

Intră în lumea celor 60 de tineri care își descoperă talentul și îl pun la muncă în dezvoltarea unei cariere în business!

În parteneriat cu EY România, ne-am propus să scoatem la iveală talentul, în cel mai cool program de identificare a abilităților: Make yourself happen! Talentul ține de abilități, aptitudini și expertiză, factori ce  te ajută să îți stabilești o direcție în viață chiar din liceu.

Ce este Make yourself happen!

Make yourself happen! este un proiect educațional, de autodescoperire dedicat elevilor din clasele a 11-a și a 12-a care învață la liceele cu profil economic, respectiv matematică-informatică din București, ce urmează să se desfășoare în perioada 12 – 20 noiembrie 2018.

Proiectul Make yourself happen! își propune să le ofere adolescenților un cadrul nonformal, care să le permită acestora să își descopere și dezvolte abilităţile cu care sunt înzestrați în mod natural.

În cadrul cursului de dezvoltare personală vei:

 • Descoperi ce abilități native ai și cum poți să le folosești pe viitor;
 • Afla care îți sunt pasiunile și cum poți să le angrenezi în cariera ta;
 • Înțelege  propriile atitudini și vei stabili cum te pot ajuta;
 • Afla din ce trib  faci parte și cum te poți conecta la acesta;
 • Identifica talentele și  vei descoperi ce te pasionează și cum poți să avansezi în carieră.

Calendarul proiectului:

 • 22 octombrie – Deschidere aplicări
 • 8 noiembrie – Deadline înscrieri
 • 9 noiembrie – Anunțarea participanților selectați
 • 12 noiembrie – Festivitate de deschidere
  • Vizită în cadrul EY România
  • Biblioteca Vie
 • 12-20 noiembrie – workshops Make yourself happen!
 • 20 noiembrie – Închidere atelier

Cine se poate înscrie

La Make yourself happen! căutăm 60 de adolescenți, elevi care învață la un liceu cu profil economic, respectiv matematică-informatică, din București, clasele a 11-a sau a 12-a.

Participă la Make yourself happen! și ghidat de trainerii Școala de Valori și echipa EY îți identifici talentele și descoperi ce te pasionează și cum avansezi în carieră!

Partener

EY este unul din liderii mondiali în furnizarea de servicii de audit, asistență fiscală, tranzacții și consultanță. Informațiile și serviciile de calitate pe care le livrează ajută la consolidarea încrederii în piețele de capital și în economiile din întreaga lume. Dezvoltă lideri de excepție care clădesc echipe de excepție, menținând promisiunea de a construi unui mediu profesional mai bun pentru angajați, clienți și comunități din întreaga lume.