Dragă Moșule,

Probabil că ai început să primești tot felul de scrisori cu dorințe și cadouri care mai de care mai năstrușnice. Ne-am gândit să-ți scriem și noi, Școala de Valori. Stai liniștit, nu te punem la ore suplimentare și nici n-o să-ți facem sacul mai greu.

De fapt, nu vrem să ne aduci cadouri, ci să duci mai departe o super-veste, pentru că ajungi la atâtea locuințe. 

Moșule, noi anul ăsta participăm cu proiectul Excepționalii la Bursa Binelui! Avem nevoie de bani cu care să clădim cea mai frumoasă experiență pentru adolescenți! Tu știi de câte resurse este nevoie ca să construim un proiect de așa amploare în care tinerii ajung să își creeze propriile proiecte pentru ei și prietenii lor! Ne-ar prinde tare bine un elf de ajutor de la tine!

Ne ajuți, te rugăm, să dai vestea mai departe? Spune în casele în care ajungi că până pe 18 decembrie 2017 avem nevoie de cât mai mulți prieteni care să susțină proiectul nostru cu o donație, de orice sumă, pe www.bursabinelui.ro/BursaBinelui/Proiecte/Exceptionalii-2018.

Îți mulțumim de pe-acum pentru complicitate!

Cu drag și pasiune pentru educație,

Echipa Școala de Valori