GROW este nonformal.

GROW este pentru tineri, cu tineri şi despre tineri.

GROW este deschiderea orizonturilor multiculturale într-un mediu sigur.

GROW este uşa de ieşire din zona de confort.

GROW este prietenie, amintiri, provocări. 

Şi, mai mult decât atât, GROW este un loc.  

Locul care adăposteşte sub acelaşi acoperiş educaţia nonformală, trainerii din toate colţurile lumii şi tinerii care doresc să accepte provocarea învăţării dincolo de băncile şcolii.

În Bucureşti, magia GROW adusă de ediţia de iarnă 2017 a avut ca headquarter Universitatea Spiru Haret Bucureşti, care şi-a deschis porţile pentru tinerii liceeni, trainerii internaţionali şi, bineînţeles, pentru educaţia nonformală. În timp ce Aula Magna s-a transformat în locul de joacă pentru ceremoniile de deschidere şi închidere, sălile universităţii au devenit punctul de întâlnire al multiculturalismului, prieteniei şi atelierelor de dezvoltare personală.

Comunicare, autocunoaştere, încredere în sine, valori personale, creativitate sau gândire sistemică sunt doar câteva dintre sesiunile găzduite de Universitatea de Spiru Haret Bucureşti pentru tinerii GROWzavi. Şi desigur, ca orice gazdă bună, distracţia, prietenia şi înţelegerea au venit de la sine.

Noi cu siguranţă ne-am simţit ca acasă. Dar voi?