Pe 27 septembrie 2018, QS World Grad School Tour București aduce într-un singur loc universități de top din întreaga lume, printre care IE Business School, Politecnico di Milano, EU Business School și multe altele.

Intrarea este liberă, dar e important să te înregistrezi online, AICI.

De ce să participi?

  • Aplici pentru burse în valoare de 7 milioane $ oferite de QS și partenerii săi
  • Vorbești față în față cu persoanele care iau deciziile importante în universități de top și primești sfaturi de la ele
  • Iei parte la seminarii despre cum să aplici la universități și cum să te pregătești pentru examenul IELTS
  • Primești o fotografie gratuită pentru CV, realizată de un profesionist
  • Primești gratuit ghidul QS TopGrad School Guide – pentru primii 200 de participanți
  • Discuți cu absolvenți și experți din întreaga lume și înveți din experiența lor

Organizatorii îți recomandă să explorezi în avans lista universităţilor care vor participa şi să îţi plănuieşti pe care ai vrea să le întâlneşti. De asemenea, este bine să ai pregătită o lista cu întrebări pe care să le adresezi în timpul prezentărilor acelor universităţi ori direct reprezentanţilor acestora.

Toate prezentările şi discuţiile se vor desfășura în limba engleză.

Detalii și înregistrări: https://goo.gl/womo9c