Ce abilități așteaptă angajatorii să ai? Ce joburi vor fi căutate în viitor? Cum îți descoperi pasiunile? Cum faci networking? Ce este brandul personal? Cum să fii productiv și eficient? Cum te motivezi? Află răspunsurile urmărind clipurile de mai jos, desprinse din programul Laboratorul de cariere. Enjoy și nu uita să le dai mai departe și către prietenii tăi!

Află care sunt competențele ce te vor ajuta să-ți dezvolți potențialul

Pe ce competență vrei
să mizezi în 2024?

Află din Dicționarul de competențe by Școala de Valori!

You can’t spell „HERO” without „HR”

Ce înseamnă

resurse umane
(pe înțelesul tinerilor)

Angajat cu acte în regulă

Începutul relației oficiale cu angajatorul

Acest proiect oferă o experiență unică de învățare pentru elevii de liceu prin intermediul atelierelor de dezvoltare personală și orientare în carieră, care vor constitui un sprijin real pentru perioada de practică în magazinele Pepco.