Myndself Hub PepinTEEN

Valorile HUB-ului

Dezvoltare

Susținem importanța învățării prin experiență. Încurajăm creativitatea, autonomia, motivația de a ieși din tipare și de a fi proactivi. Transformăm cantitatea în calitate pentru a ajunge la cea mai bună versiune a noastră.

Inovație

Susținem importanța învățării prin experiență. Încurajăm creativitatea, autonomia, motivația de a ieși din tipare și de a fi proactivi. Transformăm cantitatea în calitate pentru a ajunge la cea mai bună versiune a noastră.

Diversitate

Suntem convinși că ceea ce ne diferențiază ne face mai puternici în echipa și totodată speciali prin convingeri, inițiative și valori, astfel ajungând să ne autodepasim.

Autocunoaștere

Facilităm procesul de armonizare între personalitate, abilități și pasiuni în scopul formării unei variante îmbunătățite a sinelui conștient de valoarea sa.

Echipa Myndself Hub

Dani Dina

Responsabil departament operațional și financiar

Iese în evidență atât prin implicare cât și prin conceperea inițiativelor. Perseverența sa cât și optimismul îl ajută în găsirea oportunităților în probleme. Se regăsește în artă și poezie astfel încât își schițează parcursul de inovator și lasă o urmă oriunde s-ar afla.

Geanina Miron

Responsabil departament comunicare și implicare comunitară

Este creativă și proactivă astfel că întotdeauna găsește o modalitate de a transpune frumosul în mod dinamic și inedit. Crede că atitudinea corectă aduce succesul prin învățare continuă și cunoaștere de sine. Motto-ul care o ghidează spune că  ”poți obține orice, dacă faci totul cu pasiune”.

Dumitrița Roman

Responsabil departament fundraising și parteneriate

Este o persoană entuziastă și spontană, convinsă că educația este cheia către succes. Ea este mereu gata să se implice în diverse proiecte și inițiative, aducând o energie pozitivă și idei inovatoare. Cu pasiunea ei pentru învățare și implicare, Dumitrița este o sursă de inspirație pentru cei din jurul ei, căutând mereu modalități de a contribui la dezvoltarea personală și comunitară.

REZULTATE PRIMUL AN

 • 12 ateliere, dintre care 6 soft skills și 6 IT

 

 • 118 participanți contractați
 • 98 de beneficiari care au parcurs programul
 • 66 de beneficiari care au participat la peste 70% din ateliere
 •  
 • 13 voluntari
 • 3 evenimente de tipul „Bibliotecă Vie”
 •  
 • 3 apariții media
 • 8 parteneri instituționali
 • 3 parteneri comunitari
 • 704 ore petrecute în hub
 •  

Activități propuse

Obiective

ALTE INIȚIATIVE MYNDSELF

O inițiativă pentru liceeni din Municipiului Brașov, care are ca scop dezvoltarea abilităților de cetățenie activă și implicare în comunitate. E un proiect compus din 3 ateliere pe subiecte precum: libertatea de exprimare, consolidarea gândirii critice și un atelier pe baza unui board game „Play4CivicSkills”. 

Community Self” este un proiect finanțat de Primăria Municipiului Brașov în cadrul concursului local de proiecte pentru copii și tineret. Acesta este implementat de către Școala de Valori, alături de Myndself – Hub PepinTEEN. 

Myndself Hub în social media