Contribuie și tu la educația din România!

Dacă vrei să trăiești într-o societate bazată pe valori puternice şi oameni de caracter, vino alături de noi să o construim împreună, începând de astăzi, prin educaţia tinerilor!
Vezi mai jos cum te poți implica!

Școala Bunătății

este deopotrivă o campanie de fundraisingși un program educațional, creat pentru copii de 6-14 ani și părinții lor.

Fă o donație
Redirecționează 3,5%
Fii voluntar
Sponsorizează-ne
Devino fundraiser
Donează-ți ziua de naștere

Fă o donație

Cel mai simplu mod prin care poți susține educația centrată pe valori este să faci o donație. Orice sumă contează!Ne-am propus ca în acest an, toți banii strânși din donații să-i direcționăm către programul „Adoptă un liceu”. Cu donația ta, am putea oferi șansa la educație de calitate unor 1.000 de tineri din învățământul profesional și sistemul dual.

Redirecționează 3,5%

image

3,5% pare o cifră mică, dar pentru organizația noastră contează foarte mult. Redirecționează o parte din impozitul aferent venitului tău din anul anterior către educație! Așa vei contribui la crearea unui viitor mai adaptat nevoilor și dorințelor tinerilor din România.Află mai multe

Fii voluntar

Școala de Valori are o echipă mare și prietenoasă, cu oameni dedicați care caută să-și mărească efectivul și te așteaptă oricând să i te alături. Dacă voluntariatul este pe lista rezoluțiilor tale pentru noul an sau pur și simplu vrei să te implici, să contribui și să înveți, dă-ne de veste și noi te includem în super gașca de voluntari.

Sponsorizează-ne

Generozitatea cunoaște mai multe forme, iar noi o încurajăm susținut. Pentru că suntem ONG, avem nevoie de suport constant pentru a ne continua misiunea și pentru a putea implementa programe educaționale de calitate.

Dacă reprezinți o companie/ instituție și ți-ar plăcea să sprijini un anumit program, proiect (modul) sau inițiativă cu o resursă financiară punctuală, ne poți sponsoriza. Cum spuneam, noi apreciem orice gest care denotă interes, efort și grijă pentru dezvoltarea unei comunități de tineri integri, conștienți de potențialul pe care-l au și implicați în a transforma România într-o societate centrată pe valori sănătoase.

Devino fundraiser

Dacă ești pasionat(ă) de alergare sau de alt sport, poți contribui la cauza noastră în timp ce faci ce-ți place. Cum? Alege o competiție sportivă la care vrei să participi, dă-ne de veste și apoi anunță-ți prietenii să te încurajeze printr-o donație către programele noastre.

Donațiile pot fi efectuate online, prin intermediul platformei Galantom.ro, un sistem simplu și securizat cibernetic pentru donații online.

Donează-ți ziua de naștere

Anul acesta de ziua ta, invită-ți prietenii/ colegii/ apropiații să îți ofere un altfel de cadou, sub formă de donații într-un cont special creat chiar de tine. Așa ai putea să fii parte din comunitatea românilor generoși care decid să nu mai țină pentru sine darurile primite de ziua lor, ci care aleg să le direcționeze către alții mai puțin norocoși.