Descoperă povestea PepinTEEN - Ediția 4

Ediția a 4-a a avut două mari etape.

În prima etapă 2021-2022, am pregătit un grup de 120 tineri studenți prin 6 ateliere de soft skills și 6 de hard skills (IT), echipându-i cu abilitățile necesare pentru a se adapta la piața muncii. 

În a doua etapă 2022-2023, 20 din studenții participanți au avut șansa să devină eduprenori. 

Noi am  creat 4 Huburi educaționale în 4 orașe din țară cu sprijinul partenerilor noștri ING Hubs Romania  și 4 a celor 4 universități: Universitatea Transilvania din Brașov, Academia de Studii Economice din București, Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca și Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași. 

După ce s-au pregătit temeinic, au amenajat spațiile și au concretizat planul de acțiune, proaspeții eduprenori au implementat curricula educațională PepinTEEN, implicând 445 elevi în perioada ianuarie- iunie 2023.

HUB-urile PepinTEEN ediția 4

Pentru a vedea rezultatele ediției a patra a proiectului PepinTEEN accesează raportul.

Manager proiect: Mădălina Tămaș

e-mail: [email protected]

tel: 0749 537 565

 

Assistent manager: Lia Cozma

e-mail: [email protected]

tel: 0751 173 683

 

Proiect realizat cu sprijinulING Hubs Romania