Later edit: Anunțul nu mai este valabil

Şcoala de Valori este în căutarea unui Manager Financiar pentru o colaborare pe termen lung. Dacă eşti o persoană responsabilă, serioasă şi organizată, te atrage domeniul financiar şi contabilitatea şi reuşeşti cu uşurinţă să jonglezi cu cifrele, atunci te invităm să citeşti în continuare descrierea poziţiei.

manager financiar

RESPONSABILITATI

  • Crearea și managementul bugetului anual al organizației şi monitorizarea bugetelor pe fiecare proiect în parte;
  • Managementul bugetelor şi a cash flow-ului într-un mod eficient pentru a asigura sustenabilitatea organizaţiei;
  • Analiza financiară (venituri vs cheltuieli);
  • Responsabil de verificarea, întocmirea și evidența contractelor organizației;
  • Responsabil de relația cu instituțiile publice în vederea asigurării că toate documentele necesare funcționării organizației sunt conform legislației;
  • Verificarea situaţiilor contabile şi asumarea balanţei de final de lună, dar si a bilanţului anual;
  • Întocmirea facturilor pentru clienţi, verificarea deconturilor şi evidenţa altor documente contabile;
  • Coordonarea departamentului financiar; va avea în subordine 2 persoane: Junior Accountant şi Office Manager;
  • Întocmirea/actualizarea și implementarea procedurii financiare;
  • Plata la timp a salariilor, facturilor de furnizori/ facturi de utilitati, etc.;
  • Este la curent cu modificările legislative și le aplică în concordanță;
  • Întocmirea auditului intern trimestrial

CERINTE

  • Minim 4 ani experienţă în domeniul financiar, din care cel puţin 2 ani în contabilitate;
  • Absolvent studii superioare de profil economic (de preferat Finanţe-Bănci sau Contabilitate);
  • Capacitate de analiză şi sinteză;
  • Abilităţi de organizare şi orientat către soluţionarea problemelor
  • Atent/ă la detalii, având capacitatea de a lucra cu cifre;
  • Adaptabilitate la sarcini de lucru schimbătoare, la situaţii de criză;
  • Abilităţi da a gestiona simultan mai multe sarcini;
  • Capacitate de decizie şi asumarea responsabilităţii;
  • Competente de management, dar si lucru în echipă;
  • Cunoştinţe avansate: Microsoft Office, Google Drive;

ALTE INFORMATII

  • Locaţie: Bucureşti (sediu central – Universitate);
  • Îţi oferim posibilitatea de a te dezvolta într-un mediu activ şi a-ţi pune amprenta în proiecte inedite;
  • Vei face parte dintr-un mediu de lucru dinamic şi dintr-o echipă faină;
  • Vei avea ocazia de a învăţa toate procesele şi activităţile unui departament financiar;
  • Tip job: full-time, perioadă nedeterminată.

Dacă eşti interesat/ă, poţi trimite un mail la adresa andra.baban@scoaladevalori.ro cu un CV actualizat, până pe 3 martie 2017. În cazul în care te potriveşti, vei primi un răspuns din partea noastră în cel mai scurt timp posibil.